Με μουσικό χαλί το τραγούδι «My girl», με… ροζ πουκάμισο και κυρίως με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά εμφανίστηκε ο Αντώνης Κανάκης στο πρώτο Ράδιο Αρβύλα μετά την γέννηση της κόρης του!
Ο παρουσιαστής δεν έκρυψε την απέραντη ευτυχία του, ενώ τα υπονοούμενα έπεφταν «βροχή»…
Ο Αντώνης Κανάκης και η αγαπημένη του, Επιστήμη, απέκτησαν τον καρπό του έρωτά τους, ένα υγιέστατο κοριτσάκι, το πρωί της περασμένης Τετάρτης, 7 Δεκεμβρίου και επέστρεψαν με το μωρό στο σπίτι το Σάββατο.
«Μην με κοιτάτε! Είμαστε όλοι πολύ τυχεροί που δεν το έφερα εδώ!», είπε ο Αντώνης στην έναρξη της εκπομπής και δεν έκρυψε την χαρά του, αφιερώνοντας, μάλιστα, και δυο τραγούδια στις δύο γυναίκες της ζωής του.
«Γενικότερα, εδώ και έξι μέρες είναι όλα τα πρώτα πράγματα που κάνω στη ζωή μου! Κυρίες και κύριοι, έτσι είναι το ύφος ενός χαζεμένου ανθρώπου, κάπως έτσι μοιάζει ένας χαζεμένος από την χαρά του άνθρωπος. Στέλνω πολλά φιλιά στα κορίτσια που παρακολουθούν από το σπίτι και… ας με συμμαζέψει κάποιος γιατί πρέπει να κάνω εκπομπή», συνέχισε.
Μετά ο συνεργάτης του Χρήστος είπε: «Να ξέρετε ότι και που είμαστε στον αέρα… θαύμα είναι!» ενώ στην συνέχεια είπε: «Εσείς που περιμένετε έξω από το… ξέρετε… (σ.σ. μαιευτήριο) φύγετε!»
Τέλος, ο Αντώνης Κανάκης ζήτησε συγγνώμη από τον Χρήστο για όλα τα αστεία που του έχει κάνει τόσα χρόνια για τις κόρες του!
star.gr
Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative.
I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
Many people will be benefited from your writing. Cheers!
Lista escape roomów
Real excellent information can be found on web site.!
I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s equally educative and interesting, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is something which not enough men and women are speaking intelligently about. Now i’m very happy I found this in my hunt for something relating to this.
There is definately a great deal to know about this topic. I like all the points you’ve made.
Having read this I thought it was rather enlightening. I appreciate you taking the time and effort to put this article together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!
I want to to thank you for this good read!! I absolutely loved every bit of it. I have got you book marked to look at new things you post…
The very next time I read a blog, I hope that it doesn’t fail me as much as this particular one. After all, Yes, it was my choice to read, but I actually believed you would probably have something helpful to say. All I hear is a bunch of crying about something that you could possibly fix if you were not too busy looking for attention.
I was able to find good information from your content.
An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a colleague who has been conducting a little homework on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him… lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending some time to discuss this topic here on your web site.
Your style is really unique compared to other folks I have read stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I’ll just bookmark this web site.
The very next time I read a blog, Hopefully it won’t disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, nonetheless I actually believed you’d have something interesting to say. All I hear is a bunch of crying about something that you can fix if you were not too busy searching for attention.
I’m amazed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s both educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is an issue that too few folks are speaking intelligently about. Now i’m very happy that I stumbled across this in my hunt for something regarding this.
I couldn’t resist commenting. Perfectly written.
After looking over a handful of the articles on your website, I honestly like your way of writing a blog. I book marked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please check out my website too and tell me what you think.
Greetings! Very helpful advice within this post! It’s the little changes that will make the most important changes. Thanks a lot for sharing!