ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ

%ce%b1%ce%b9%ce%bf3
Σε ένα πολύ δύσκολο αγώνα ο Αίολος Αστακού έχασε με τελικό σκορ 70-77 από την πολύ καλή ομολογουμένως ομάδα του Δούκα,ήταν πολύ καλός αγώνας με τους παίκτες του Δούκα να επικρατούν πολλές φορές ειδικά στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο κερδίζοντας τρίποντα!
Παρ’όλη την προσπάθεια των παικτών του ο Αίολος δεν τα κατάφερε απέναντι στη πολύ καλή ομάδα του Δούκα. Από νωρίς πήρε το προβάδισμα στο σκορ καθώς ήταν εύστοχοι οι παίχτες του Δούκα πετυχαίνοντας αρκετά καλάθια από τη γραμμή των 6,25 μέτρων .
στο 15 λεπτό το σκορ είχε φτάσει στα 24-42 υπέρ του Δούκα φτάνοντας τη διαφορά στους 18 πόντους .Ανακάμπτοντας ο Αίολος κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο ημίχρονο στους 38-45.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό έτσι ώστε να κλείσει και το τρίτο δεκάλεπτο 50-56 υπέρ τη ομάδας του Δούκα.
Οι ελπίδες για τη νίκη δεν επαληθεύτηκαν αφού η ομάδα του Δούκα επικράτησε με σκορ 70-77