%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%b9%cf%84%cf%89%ce%bb%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%82
Αγχώθηκε, ίδρωσε πολύ αλλά τελικά… ανάσανε ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να λυγίσουν τον αξιόμαχο Παναιτωλικό (3-1), που είχε προηγηθεί με τον Κούσα (52’), έχοντας ως σκόρερ τους Σεμπά (61’), Καρντόσο (83’) και Φιγκέιρας (85’) και πήραν ένα ακόμα τρίποντο στο πρωτάθλημα!
Έπιασαν τόπο οι αλλαγές του Πάουλο Μπέντο, με τους πιτσιρικάδες Ανδρούτσο-Μανθάτη αλλά και τον… γερόλυκο Τσόρι να δίνουν πνοή στην ομάδα! Έντονες αποδοκιμασίες στην αλλαγή του Πάρντο με τον Μανθάτη, έβγαλε στο ημίχρονο τον Φορτούνη ο Πορτογάλος τεχνικός.
Πολλές χαμένες ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους, που μέχρι το 80ο λεπτό ήταν εξαιρετικοί αλλά λύγισαν από την πίεση και δεν κατάφεραν για ακόμη μια φορά να πάρουν βαθμό ή βαθμούς στην έδρα του Ολυμπιακού (7 ήττες σε 7 ματς).