Την ηττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος γνώρισε ο Αμφίλοχος απο τον Μακεδονικό Φούφας με 2-1
Η ομάδα του Αμφιλόχου καλύτερη στο Α’ ημίχρονο προηγήθηκε στο 25′ με σουτ το Τόσκα μέσα απο την περιοχή
Στο Β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο και εφτασαν στην ισοφάριση με τον Ματούλα οταν σε λσθος απόκρουση του Μανιάτη σε κενή εστία εκανε το 1-1
Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα διαμόρφωσε στο 80 ‘ο Τοπάλης με δυνατό σουτ.
Ο Αμφίλοχος θα μπορούσε να εχει φύγει απο το γήπεδο με ενα θετικό αποτέλεσμα εαν στο Β ημιχρονο ειχε την πολυ καλή απόδοση του Α ημιχρόνου.
19′ κεφαλιά Τσουνη Α λίγο αουτ πάνω απο το οριζοντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου
25′ Σουτ του Τόσκα μέσα απο την περιοχή 0-1
42′ Σουτ του Τοπάλη αουτ
43′ Σουτ του Τσουνη Π μεσα απο την περιοχή απο πλεονεκτική θεση διώχνει με δυσκολία ο
Παπαδόπουλος
56′ Δυνατό σουτ του Τοπάλη η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Μανιάτη
68′ Λάθος απόκρουση του Μανιάτη ο Ματούλας σε κενή εστία κάνει το 1-1
80′ Δυνατό σουτ του Τοπάλη κανει το τελικο 2-1