15443269_1882210518666662_689374032548460205_o
Από το ξεκίνημα του αγώνα και καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού η Αναγέννηση Ρίγανης δεν έχασε τον έλεγχο του αγώνα. Στο γήπεδο της Μπούκας έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολύ καλό θέαμα, στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο για τις δυο ομάδες αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Ρίγανης ήταν σαφώς ανώτερη και κατάφερε να καθαρίσει το ματς.
Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ παρά τις σημαντικές ελλείψεις και με υπηρεσιακό προπονητή τον Νίκο Γραμμένο απέδειξε πως είναι στο σωστό δρόμο και πως όλοι οι ποδοσφαιριστές είναι αξιόμαχοι και αξιόπιστοι.
ΤΑ ΓΚΟΛ:
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάριο Νικόλα ο Θανάσης Σαμαράς του Βασιλείου με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο 2’ λεπτό 0-1
Στο 29’ λεπτό Κώστας Χαραλάμπους πασάρει στον Γιάννη Παχή και αυτός με την σειρά του με γυριστό ψηλοκρεμαστό σουτ σκοράρει κάνοντας το 0-2.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 65’ λεπτό ο Κώστας Χαραλάμπους πλασάρει τον τερματοφύλακα του Αίαντα Γιάννη Γαλαζούλα η μπάλα χτυπά στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας κάνει ένα δυνατό σουτ και γίνεται το 0-3
Και
Στο 90’ λεπτό ο Θανάσης Σαμαράς του Βασιλείου με τα από μια όμορφη εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Παχή κάνει το τελικό 0-4.
ΠΑΣ ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ Σαφάκας Ι., Γαλαζούλας Α., Βασίλακας Θ. .(45’ Σταύρου Κ.) , Δράκος Χ., Κατσένος Χ. (10’ Λίντας Χ.), Τσιτομήτσος Σ, Μπεκιάρης Α., Αρμύρας Ν., Γαλαζούλας Κ., Παπανίκος Κ., Παχούλας Α.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ ( Νικόλαος Γραμμένος): Ν. Χαραλάμπους, Χ. Παππάς, Ν. Παχής, Σκεπετάρης Δ., Α. Β. Σαμαράς, Μ. Nikolla, Δ. Κουτρομάνος, Α.Α. Σαμαράς (68’ Γρατσάνης Κ.), Κ. Χαραλάμπους (80’ Θεοδώρου Απόστ.), Ι. Παχής, Π. Κουτρομάνος (55’ Γραμμένος Θ.)
Ξεχώρισαν από Αναγέννηση Ρίγανης: Δημήτρης Σκεπετάρης, Γιάννης Παχής, Θανάσης Σαμαράς.
Ξεχώρισαν από Αίαντα Αμφιλοχίας: ο Α. Παχούλας.